Nachází se zde také tzv. „Most nikam“ vedoucí na ostrůvek, kde měl údajně poprvé přistát Krištof Kolumbus. Most měl původně vést návštěvníky k plánované luxusní restauraci. Tato restaurace ale nikdy postavena nebyla. V současné době toto megalomanské dílo chátrá a je velkou připomínkou nesmyslných plánů.
Pláže, jeskyně a vodopády
Poloostrov Samana vám nabídne divoké pláže, vodopády a vzácné mangrovníkové lesy. El Limón je 52m vysoký vodopád. Cesta k němu trvá něco přes půl hodiny na hřbetě osla či koně. Playa Rincón je asi nejvyhlášenější divoká pláž. Najdete tu kokosové palmy, bílý písek, průzračnou vodu a také pár místních, kteří vám na korbě svého auta rádi umíchají pravý karibský koktejl. Nejznámějším je Coco Loco, podávaný v čerstvém kokosu doplněný o kokosové mléko, led, třtinový cukr a samozřejmě rum.
Los Haitises je chráněné území plné vzácných mangrovníkových lesů, zátok a jeskyní. V jeskyních naleznete původní malby z doby připlutí prvních Španělů. Nezapomeňte si vzít s sebou baterku, jeskyně nejsou nijak osvětlené. Pokud se nechce tlačit s organizovaným zájezdem, poptejte se v přístavu. Za nějaký poplatek vás sem místní jistě odvezou. Cestou zpátky se můžete zastavit na ostrově Cayo Levantado.
V blízkosti hlavní města Samany se nachází ostrov Cayo Levantado. Jinak známém jako Bacardi Island. Ostrov připomínající Robinsona Crusoa je rozdělen na část veřejnou a hotelovou. Zářivě modrá voda je domovem mnoha živočichů a vhodným místem pro šnorchlování. Nedivte se, pokud budete plavat sami. Naprostá většina místních totiž plavat neumí a maximálně se brouzdají u břehu.
Místní doprava
Chystáte-li se na výlet, není dobré půjčovat si auto. Představa Dominikánců o dopravních předpisech je hodně svérázná a mnoho zvyků se zdá nepochopitelných. Určitě však zde najdete nějakou dobrou duši, která vás za pár dolarů odveze do cíle, ať už autem, motorkou s taxi přívěsem nebo lodí.
Dominikánské pochoutky
Navzdory velkému teplu je tradiční strava poněkud těžká. Pochoutkou jsou slané plátky smažených zelených banánů, podávaných s kečupem. Z banánů se vyrábí také oblíbená snídaně banánová haše. Nás ovšem moc neokouzlila. Sladké žluté banány jak je známe, se používají především na přípravu dezertů.
Na co zde nesmíte zapomenout je pít jen balenou vodu. Naprostá většina místních zdrojů není pitná a musí se upravovat. Balenou vodu zde pijí i místní. Těm ovšem chutná daleko více rum, který koupíte daleko levněji než v Čechách. Dejte si však pozor, abyste nějaký nepochválili v místní hospodě. Mají zde dvě hlavní značky a každá zde má své velké zastánce. Až 80% rumu, který se dominikánské republice vyrobí, se zde také spotřebuje. Další vývozní komoditou jsou dominikánské doutníky.
Pokud chcete poznat pravou karibskou párty, naplánujte si svou cestu na Velikonoce. Na jejich závěr slaví místní svátek Semana Santa, který trvá několik dní a je pro účastníky velice náročný.